Rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Sercem układu rekuperator. To on odpowiada za wentylację mechaniczną w domu. Urządzenie kontroluje ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczenia. Rekuperator to krzyżowy wymiennik ciepła. Zaciąga zimne, świeże powietrza z zewnątrz, ogrzewa je i usuwa z pomieszczenia powietrze brudne, nasycone dwutlenkiem węgla. Rekuperacja to system, który służy do wymieniania zużytego powietrza na czyste, przy odzyskiwaniu części pozyskanego już ciepła. Rekuperator nie tylko ogrzewa świeże powietrze, ale również oczyszcza je z alergenów i zanieczyszczeń. To właśnie dzięki temu, możemy oszczędzić na ogrzewaniu.
 

Rekuperacja w domu zapewnia:

  • realne oszczędzanie na ogrzewaniu domu
  • wysokiej jakości powietrze bez alergenów, wirusów,
  • brak wilgoci i grzybów w pomieszczeniach
  • mniejszą ilość kurzu w domu
  • szybsze usuwanie nieprzyjemnych zapachów w domu
  • brak zanieczyszczeń z zewnątrz np. dym z kominów, samochodów
  • szybsze usuwanie wilgoci w domu


Kiedy zainstalować rekuperację?

Rekuperacja to system, którego projekt należy wykonać już na etapie budowy domy. Możliwa jest jednak instalacja rekuperacji  w już wybudowanym domu. Stanowi to element popularnej termomodernizacji, do której możemy uzyskać dofinansowanie (program „Czyste Powietrze”). Dodatkowo instalacja systemu w stojącym już domu, wymaga dodatkowych kosztów i większej ingerencji w konstrukcję domu.


Czy Twój dom potrzebuje rekuperacji?

Każde pomieszczenie potrzebuje systemu wentylacji. To od Ciebie zależy, na który system się zdecydujesz. Możesz wybrać tradycyjną wentylację grawitacyjną (kominy) oraz instalację rekuperatora ciepła.

 Jeżeli przed Tobą budowa domu energooszczędnego, najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja rekuperacji. System rekuperacji w domu zapewni Ci komfort życia, zdrowsze powietrze oraz mierzalne oszczędności.


Koszt rekuperacji w domu?

HVAC Systems oferuje profesjonalne usługi z zakresu rekuperacji powietrza. Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualny projekt. Zajmujemy się również montażem i serwisem tego systemu.

 

Skontaktuj się z nami. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz kompleksową  wycenę systemu rekuperacji dla Twojego domu.