?> Pompy ciepła powietrze woda - serwis Łódź | HVAC Systems

Pompy ciepła


pompa ciepła łódźPompy ciepła to urządzenia cieplne wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten jest procesem wymuszonym, gdyż przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła. Przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej jest możliwy dzięki dostarczonej z zewnątrz energii. Pompy ciepła sprężarkowe wykorzystują w tym celu energię mechaniczną. Pompy absorpcyjne energię cieplną.

Pompa ciepła uzyskuje najwyższą skuteczność w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Dlatego tego typu urządzenia cieplne poleca się przede wszystkim w obiektach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Pompy ciepła z powodzeniem mogą być eksploatowane także w obiektach modernizowanych.

Pompa ciepła powietrze–woda: Kompleksowa obsługa inwestycji

Oferujemy energooszczędne i bezawayjne techniki grzewcze wykorzystujące pompy ciepła. Bazujemy głównie na sprawdzonych rozwiązaniach japońskich producentów. Każda wykonana instalacja musi być indywidualnie dopasowana do danego obiektu i potrzeb użytkownika. Oferowana przez nas usługa ma charakter kompleksowy. Wykonujemy całe instalacje od podstaw oraz zajmujemy się modernizacją istniejących kotłowni. Eksploatacja przygotowanych przez nas rozwiązń jest wyjątkowo opłacalna, a wpływ na środowisko naturalne – minimalny.

Systemy grzewcze z pompą ciepła możemy zaprojektować na jeden z kilku dostępnych sposobów, jako:

 • system monowalentny, w którym pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym;
 • system biwalentny alternatywny, w którym pracują dwa urządzenia; pompa wyłącza się po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej i włącza się drugie urządzenie;
 • system biwalentny równoległy, w którym pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej włącza się drugie urządzenie i od tej pory obydwa urządzenia pracują równocześnie.


 

Pompy ciepła Mitsubishi Electric

Pompy ciepła nowej generacji: Jeszcze wyższa skuteczność przy niskich temperaturach

Nowa generacja pomp ciepła Mitsubishi Electric – pompy ciepła Ecodan Generacja D oraz urządzenia Zubadan Inverter – to rozwiązania oferujące wysoką skuteczność oraz efektywność pracy nawet przy bardzo niskich temperaturach. Urządzenie Zubadan Inverter działa z pełną mocą nawet przy temperaturze -150C, jednocześnie zachowując wydajność i pracując niezawodnie przy temperaturach sięgających nawet -280C. Pompy ciepła Ecodan Generacja D to z kolei zwiększony gwarantowany zakres pracy grzania w temperaturach do -200C. Idące w parze z powyższymi wskaźnikami wysokie temperatury zasilania rzędu 600C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan seria D z urządzeniem Zubadan Inverter uzyskują bardzo dobre wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami.

Wysoka skuteczność pracy pomp i urządzeń Mitsubishi Electric nowej generacji przekłada się na szerokie możliwości instalacyjne. Systemy Zubadan Inverter doskonale sprawdzają się we wszystkich obiektach, bez względu na uwarunkowanie budynku. Zawsze działają z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym. Jednocześnie pompy ciepła Ecodan Generacja D dostępne w trzech wariantach - SUZ-SWM40VA, SUZ-SWM60VA oraz SUZ-SWM80 – pozwalają na optymalne dopasowanie mocy grzewczej do zapotrzebowania budynku. Na uwagę zasługują również nowe pojemności jednostek z wbudowanymi zasobnikami ciepłej wody użytkowej. W zależności od potrzeb obiektu możemy sięgnąć po pompę Ecodan z serii D z zasobnikiem o pojemności - 170l i 300l.

 

Pompy ciepła Panasonic Aquarea

Znalezione obrazy dla zapytania panasonic aquarea

Pompa ciepła: nawet 80% wymaganej energii cieplnej pobierane z otoczenia.

Seria Aquarea jest bardzo wydajna dzięki technologii pomp ciepła powietrze-woda. Pompa pobiera energię cieplną z otaczającego powietrza i oddaje ją w układzie podgrzewania wody do ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby pompa może nawet schłodzić dom. W porównaniu z innymi technologiami do 80% energii cieplnej jest pobierane z otaczającego powietrza, nawet w skrajnie niskich temperaturach. To przekłada się na wysoką wydajność pomp ciepła Panasonic Aquarea także w naszej strefie klimatycznej, która wydaje się nie sprzyjać efektywnemu wykorzystywaniu energii cieplnej z otoczenia.

Dlaczego właśnie powietrzne pompy ciepła?

Wybór powietrznych pomp Panasonic Aquarea niesie za sobą liczne korzyści. Podstawową są oczywiście oszczędności, dzięki którym możemy znacząco ograniczyć koszty eksploatacji obiektu. Jednocześnie powietrzne pompy ciepła to:

 • Jeden układ do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
 • Najlepsze rozwiązanie pod kątem wydajności, nawet przy skrajnych temperaturach na zewnątrz.
 • Ekologiczne rozwiązanie: możliwość podłączenia paneli słonecznych.
 • Możliwość dostosowania technologii do danej lokalizacji: skrajnie niskie temperatury, wysokie temperatury, niezależnie od klimatu.
 • Szeroka gama rozwiązań: ogrzewanie podłogowe, grzejniki i klimakonwektory.
 • Obniżone rachunki za ogrzewanie i niższe koszty konserwacji.
 • Redukcja śladu węglowego użytkowników.
 • Prosta integracja z większością istniejących instalacji ogrzewania.
 • Efektywna energetycznie alternatywa dla oleju opałowego, gazu płynnego LPG i ogrzewania elektrycznego.
 • Idealnie nadają się do budynków i nieruchomości bez dostępu do sieci gazowej.
 • Instalowane na zewnątrz, pozwalają zaoszczędzić cenną powierzchnię mieszkalną.

Pompy ciepła z montażem – Łódź, województwo łódzkie

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów pompy ciepła powietrze-woda oferujemy wraz z profesjonalnym montażem. Montaż pomp ciepła realizujemy w ramach nieruchomości zlokalizowanych na terenie samego miasta Łódź, jak i całego województwa łódzkiego. Obsługujemy przede wszystkim nieruchomości mieszkalne – domy jednorodzinne wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, a także segmenty. Klientów zainteresowanych instalacją pompy ciepła zachęcamy do kontaktu. Nasz Zespół odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania. Oferujemy także wentylację mechaniczną.

Serwis pomp ciepła

Naszą ofertę w zakresie obsługi pomp ciepła uzupełniają usługi serwisowe. Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp ciepła Mitsubishi Electric oraz Panasonic Aquarea. Usługi kierujemy do naszych Klientów oraz inwestorów, którzy skorzystali z obsługi instalacyjnej innych ekip.

Serwis pomp ciepła HVAC działa na terenie miasta Łódź i województwa łódzkiego. Współpracujemy z klientami prywatnymi, biznesowymi oraz instytucjonalnymi. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na reakcję oraz profesjonalną pomoc.